• nslide00
  • new-schejbal-01
  • nslide01
  • new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

Tym MCR KrasnaLipa 2014Dne 24.5.2014 se konalo mistrovství České republiky v plnokontaktní disciplíně kickbox lowkick. Tento vrcholný turnaj se nemohl obejít bez účasti bojovníků našeho klubu. Turnaje se zúčastnili zástupci obou tréninkových skupin.

Nejúspěšnější bojovnicí byla Barbora Marešová (16 let), která soutěžila v kategorii juniorek do 56 kg. Ve finálovém souboji se utkala s Ludmilou Vopeckou z ostravského klubu thajského boxu. Ve velmi pohledném a vyrovnaném utkání, ve kterém Barča dominovala přesnými boxerskými technikami oproti převážně kopající soupeřce nakonec Barča zvítězila 2:1 na body a vybojovala tak svůj první titul mistryně ČR v této disciplíně, který přidala ke dvěma titulům z fullcontactu z předešlých dvou let.

V kategorii starších žáků do 47 kg jsme měli hned dvě zastoupení. Vojtěch Modra (14 let) se v semifinálovém boji utkal s plzeňským Radkem Štádlerem. Oba borci jsou velmi dobře technicky vybaveni a tak zápas nabídl velmi pohledné výměny. Po velmi vypjatých třech kolech byl šťastnější náš soupeř a zvítězil 2:1 na body. Poměr bodů byl velmi vyrovnaný, u dvou rozhodčích jsme prohráli o jeden bod a u jednoho rozhodčího o bod vyhráli. Tedy téměř stejný poměr bodů jako na MČR ve fullcontactu, kde se oba borci také střetli v semifinále. Do finálového zápasu nastoupl proti Štádlerovi Mahammad „Miky“ Jafar (14 let). Miky od prvního kola na svého protivníka tlačil, ale ten se nechtěl pouštět do větších akcí a výborným pohybem si v prvním kole nasbíral potřebné body a v dalších dvou kolech si již zkušeně vítězství pohlídal. Miky tak vybojoval stříbro. Oba naši žáci předvedli velmi dobré výkony a ukázali, že jsou velkým příslibem do budoucna. Jako poslední z tréninkové skupiny trenéra Víta Masopusta nastoupil do soutěžního ringu Stanislav Godla (37 let). Ten soutěžil v kategorii mužů do 91 kg. Volným losem postoupil do finále, kde se utkal s bývalým tréninkovým partnerem Pavlem Vojíkem. Tento zápas sliboval velkou kvalitu a tak jej pořadatel přesunul až na finálový galavečer. V prvním kole měl skvělý nástup Standa Godla, který svého soupeře zasypal kombinací přesných úderů, čímž jej poslal do počítání. Bohužel v dalších dvou kolech již ubral ze svého počátečního tlaku a tak náš soupeř postupně přebíral aktivitu a z dálky sbíral cenné body. Na konci třetího kola přišel smolný okamžik, kdy Standovi po přesném úderu vypadl zub, což vedlo k počítání. Hned po počítání byl zápas ukončen a tak se čekalo na verdikt rozhodčích. Ten zněl 2:1 pro Vojíka a Standa tak vybojoval „pouze“ stříbrnou medaili. Jeden rozhodčí rozhodl o 2 body v náš prospěch a dva rozhodčí o jeden bod ve prospěch Vojíka. Nedá nic jiného než spolknout hořkost porážky a vyjádřit respekt soupeři, který po neskutečné nakládačce v prvním kole dokázal zápas nejen doboxovat, ale obrátit jej ve svůj prospěch.

Z tréninkové skupiny Miloslava Schejbala a Karla Růžičky do soutěžního klání nastoupil jako první Lukáš Kučera (18 let), který zápasil v kategorii lowkick juniorů do 67 kg. V semifinále se utkal s libereckým borcem Michalem Hrudkou, se kterým předvedl velmi pohledný boj a jasně 3:0 na body zvítězil. Ve finálovém zápase se utkal s ústeckým Sebastianem Bytyqi. V tomto zápase změřili síly obrovská zkušenost Sebastiana Bytyqi, který reprezentantem WAKO v této disciplíně a první velký turnaj našeho bojovníka. Lukáš předvedl velmi pohledný a bojovný výkon a svého zkušeného protivníka se ani v nejmenším nezalekl. Zápas nakonec skončil těsně 2:1 na body pro našeho soupeře. Lukáš vybojoval zaslouženou stříbrnou medaili. Na prvním turnaji skvělý výsledek. Jako druhý nastoupil v kategorii juniorů do 71 kg Jan Pospíšil (17 let). Ten postoupil volným losem přímo do finále, kde se utkal s Jakubem Štelšovským ze Spartaku Žebrák. Velmi pohledný zápas jsme nakonec prohráli 3:0 na body a Honza také vybojoval stříbrnou medaili. Třetím bojovníkem byl Josef Hucovič, který bojoval v kategorii mužů do 63,5 kg. Pepa se v semifinále utkal se zkušenějším Michalem Slabihoudkem z BFC Liberec. První kolo jasně vyznělo pro našeho borce, ale v dalších kolech odešel fyzicky a zápas nakonec prohrál na 3:0 body. Až po zápase jsme zjistili, že už v druhém kole Pepovi prasklo žebro, ale přesto zápas nevzdal a dobojoval do konce. K zápasu o třetí místo nebyl schopen nastoupit a tak skončil na čtvrtém místě. Další velkou premiéru zažil Stanislav Chládek (14 let). Tento začínající nadějný bojovník měl velmi těžký los. Hned ve svém prvním zápase narazil na dvojnásobného mistra světa Ladislava Grundzu a hned na slavnostním galavečeru. Obrovský psychický nápor pro tak mladého bojovníka. V kategorii starších žáků do 57 kg se však této situace nezalekl a byl Grundzovi důstojným soupeřem. O stříbro z prvního turnaje a úspěch v prvním zápase se statečně popral. Ve druhém kole nastoupil náš soupeř do drtivého tlaku a tak trenéři moudře vhodili do ringu ručník a zápas ukončili. Přesto velký obdiv mladému bojovníkovi. Další, kdo zažil svou premiéru mezi 16. Provazy byl David Rabas (27 let) a i on neměl první zápas z nejlehčích. Nastoupil přímo do finálového zápasu na slavnostním galavečeru proti místní hvězdě Michalovi Málkovi. V prvním kole statečně odolával Málkovým útokům a přesnými boxerskými údery přecházel do protiútoku. Ve druhém kole Málek vystupňoval svůj tlak a přesnými lowkicky poslal Davida do počítání. Po třetím počítání byl zápas ukončen. David zaslouženě vybojoval stříbrnou medaili.

Bodované výsledky:
Barbora Marešová – 1. Místo lowkick juniorky 56 kg
Stanislav Godla – 2. Místo lowkick muži 91 kg
Vojtěch Modra – 3. Místo lowkick st. žáci 47 kg
Mahammad Jafar – 2.místo lowkick st. žáci 47 kg
Lukáš Kučera – 2.místo lowkick junioři 67 kg
Stanislav Chládek – 2.místo lowkick st. žáci 57 kg
Jan Pospíšil – 2.místo lowkick junioři 71 kg
David Rabas – 2.místo lowkick muži 67 kg
Josef Hucovič – 4.místo lowkick muži 63,5 kg

  • Barca_MCR_KrasnaLipa_2014
  • Tym_MCR_2_KrLipa_2014
  • Tym_MCR_KrasnaLipa_2014
  • Vojta_a_Miky_MCR_lowkick_2014

 

WIll Hill BookiesW.BetRoll here...
BetFair F.BetRoll UK Bookies