• nslide00
  • new-schejbal-01
  • nslide01
  • new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

Tym MCR Chrudim 2014Ve dnech 2.5. – 3.5.2014 se konalo Mistrovství České republiky v kickboxu v disciplínách fullcontact, lightcontact a pointfighting. Tento vrcholný turnaj českého kickboxingu pořádal v Městské sportovní hale v Chrudimi místní klub SoRu gym Chrudim pod záštitou České svazu fullcontactu.

Samozřejmě na této vrcholné akci nemohl chybět ani tým našeho klubu. Pod vedením trenéra Masopusta nás reprezentoval Stanislav Godla, Michal Lupínek, Oliver Punčochář, Vojtěch Modra, Mohammad Jafar, El, Jafar, Antonín Lupínek a Patrik Janouch.

El „koulas“ Jafar (10 let) soutěžil v disciplíně kickbox lightcontact mladší žáci do 28 kg. Volným losem postoupil do semifinále, kde se utkal s Ústeckým bojovníkem Jelisejevem. Po vyrovnaném zápase El prohrál 3:0 na body. V zápase o třetí místo se utkal s Klatovským borcem Hošťálkem. Ve vypjatém zápase se Elovi podařilo svého soupeře dobře trefit na tzv. „spodek“, tedy břicho a ten nebyl schopen v zápase dále pokračovat. El tak vybojoval zaslouženou bronzovou medaili.

Michal Lupínek (21 let) soutěžil ve dvou kategoriích. Nejprve nastoupil v kategorii lightcontact mužů do 84 kg. Zde ve čtvrtfinálovém souboji jasně porazil na body Břetislava Kyjonku z klubu SK Red Fist. V semifinále pak prohrál těsně na body s mladým talentovaným borcem Martinem Viktorýnem z klubu Falcon Vysoké Mýto. V souboji o třetí místo změřil síly s dalším reprezentantem Danielem Žabou z domácího klubu SoRu gym Chrudim. Tento vyrovnaný zápas Michal nakonec vyhrál na body a vybojoval tak bronzovou medaili. V další kategorii fullcontactu mužů do 86 kg postoupil šťastným losem přímo do finále, kde změřil síly se svým dlouholetým rivalem Jiřím Vaňatou z Libereckého klubu BFC. Před dvěma lety se tito bojovníci poprvé setkali ve finále MS, ve kterém Vaňanta zvítězil KO ve druhém kole. Toto již Michal nechtěl dopustit, tak se snažil svého soupeře držet od těla a nepouštět se s ním do boxerských přestřelek, ve kterých je Vaňata jednoznačně úspěšnější. Proto se snažil svého soupeře neustále držet na dlouhou vzdálenost a trefoval přesnými a tvrdými kopy. Po vyrovnaném a takticky dobře zvládnutém zápase Michal zvítězil 3:0 na body a podruhé v kariéře vybojoval titul mistra ČR v této disciplíně.

Vojtěch Modra (14 let) soutěžil také ve dvou kategoriích. Nejprve nastoupil do semifinálového zápasu proti Plzeňskému Štádlerovi v kategorii fullcontact st. žáků do 47 kg. Po vyrovnaném a velmi pohledném zápase Vojta bohužel prohrál těsně o bod a skončil tak na třetím místě. V další disciplíně lightcontact st. žáků do 52 kg se v semifinálovém zápase utkal s Mosteckým bojovníkem Bártou. Toho jasně porazil na body a postoupil do finále, kde se utkal s teplickým Blažkem. Na Blažka, který byl téměř o hlavu větší a o dva roky starší jsme nenašli ten správný recept a finálový zápas jsme jasně prohráli na body.

Mahammad „Miky“ Jafar (14 let) soutěžil také ve dvou kategoriích. V lightcontactu st. žáků do 52 kg se ve čtvrtfinále utkal s Teplickým Blažkem, ze kterého měl zbytečně velký respekt a jasně prohrál na body. V lightcontactu st. žáků do 47 kg byl již úspěšnější. Ve čtvrtfinále se utkal s Lukášem Binderem z klubu Iron Fighters. Toho jasně porazil na body a postoupil do semifinále, kde se utkal s velezkušeným Janem Kaprem z klubu KK Karlovy Vary. Po velmi pohledném a vypjatém zápase Miky zvítězil na body a postoupil do tolik očekávaného finále. Zde se utkal s úřadujícím mistrem světa Františkem Potužákem. Finálový zápas byl v prvním kole vyrovnaný. Na našem soupeři byla znát únava z předešlých zápasů a tak ve druhém kole Miky převzal aktivitu a jasně bodoval. Prakticky svého soupeře k ničemu nepustil. Svou aktivitou a přesnými údery jasně v mých očích i očích všech přihlížejících zvítězil. Obrovské překvapení nás čekalo před verdiktem rozhodčích, kteří nepochopitelně vyhlásili vítězem 2:1 na body našeho soupeře. Zcela jasně, ale přesto věřím, že neúmyslně, otočili výsledky ve prospěch domácího borce. Ani podaný protest na konečném verdiktu nic nezměnil. Miky tak vybojoval „pouze“ stříbrnou medaili, která je i tak v jeho začínající kariéře více než cenná a zasloužená.

Oliver Punčochář (11 let) soutěžil jen v jedné kategorii lightcontact ml. žáci do 32 kg. V semifinálovém boji se utkal se zkušeným Adamem Jankem z klubu TJ Moravia. Toho jasně porazil na body a postoupil do finále, kde se utkal s Pavlem Horvátem z klubu Kickbox Fox Ústí nad Labem. V prvním kole měl mírně navrch náš soupeř, který začínal i zakončoval vzájemné výměny. Ve druhém kole Oliver přepnul na vyšší rychlost. Od začátku až do konce kola nenechal svého soupeře vydechnout. Neustále jej tlačil a postupně navyšoval bodové vedení. Na konci byl verdikt jasný. Oliver již podruhé vybojoval v této disciplíně titul mistra ČR.

Antonín Lupínek (12 let) byl přihlášen do kategorie lightcontact ml. žáci do 47 kg. Ve vyrovnaném semifinálovém souboji s Miroslavem Gombárem z Kickbox Fox Ústí nad Labem zvítězil 2:1 na body a postoupil do finále. Zde se setkal s úřadujícím mistrem světa Jakubem Vetešníkem z klubu SKS Aréna Kladno. Pro jasnou převahu našeho soupeře jsme Tondu již nepustili do druhého kola. Tonda vybojoval stříbrnou medaili.

Patrik Janouch (15 let) zápasil v kategorii lightcontact st. žáků nad 69 kg. Patrik se na soutěžní tatami vrátil po roční pauze. V semifinále se utkal s velezkušeným borcem Richardem Stránským s Karlových Varů. V prvním kole Patrik vedl na body. Obrana hlavy byla precizní, ale často odkrýval břicho, čehož si tak zkušený soupeř nemohl nevšimnout. Ve druhém kole po několikátém přesném úderu na „spodek“ nebyl Patrik schopen v zápase pokračovat a museli jsme zápas ukončit. Vybojoval tak bronzovou medaili.

Stanislav Godla (36 let) veterán českých ringových kolbišť se díky sázce se svým trenérem rozhodl nastoupit poprvé v desetileté kariéře i do polokontaktních disciplín. A to hned do 4 disciplín.

Jako první zápasil v disciplíně lightcontact veteráni nad 84 kg. Zde se utkal přímo ve finále s Vladimírem Dubem z Buldogs gymu. Soupeř si na konci prvního kola naběhl na direkt, po kterém se mu spustila krev z nosu, a nebyl schopen v zápase pokračovat. Standa tak vybojoval titul mistra ČR v této kategorii.

V další kategorii Lightcntact mužů nad 94 kg jej čekal opět finálový zápas s Miroslavem Rathousem z Čáslavy. V zápase vypsaném na tři kola po 2 minutách Standa jasně dominoval a svému soupeři prakticky nic nedovolil. Jasně zvítězil na body a vybojoval tak v této disciplíně další titul mistra ČR.

Perličkou na pomyslném dortu této polokontaktní mise byla registrace do dvou kategorií v disciplíně Pointfighting. Nutno napsat, že tato disciplína jde úplně mimo nás. Nikdo z našeho klubu jí nikdy netrénoval. Jako první Standu čekal souboj o titul mistra ČR v kategorii mužů do 94 kg. Zde se utkal s dlouholetým reprezentantem ČR Pavlem Plochem. Po velmi pohledném tříkolovém zápase Standa všechny překvapil, když dal celkem 6 bodů i když prohrál konečným výsledkem 6:9. Vybojoval tak zaslouženou stříbrnou medaili.

Ve druhé kategorii této disciplíny mužů nad 94 kg se utkal s místním chrudimským trenérem Zdeňkem Sokolem. Ve dvoukolovém zápase Standa bohužel opět prohrál o tři body. Tento zápas byl tak zajímavý, že všechna sportoviště měla pauzu, aby si jej všichni mohli užít.

Bodované výsledky:
Stanislav Godla – 1. místo Lightcontact veteráni nad 84 kg, 1. místo Lightcontact muži nad 94 kg, 2. místo pointfighting muži do 94 kg, 2. místo pointfighting muži nad 94 kg
Michal Lupínek – 1. místo fullcontact muži do 86 kg, 3. místo lightcontact muži do 84 kg
Oliver Punčochář – 1. místo lightcontact ml. žáci do 32 kg
Vojtěch Modra – 2. místo lightcontact st. žáci do 52 kg, 3. místo fullcontact st. žáci do 47 kg
Mohammad Jafar – 2. místo lighcontact st. žáci do 47 kg
El Jafar – 3. místo lightcontact ml. žáci do 28 kg
Antonín Lupínek – 2. místo lightcontact ml. žáci do 47 kg
Patrik Janouch – 3. místo lightcontact st. žáci nad 69 kg

  • Tym_MCR_Chrudim_2014
WIll Hill BookiesW.BetRoll here...
BetFair F.BetRoll UK Bookies