• nslide00
  • new-schejbal-01
  • nslide01
  • new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

Tym MCR Roznov 2014Dne 14.6.2014 proběhlo Mistrovství České republiky v kickboxu v polokontaktní disciplíně kicklight. Tento vrcholný turnaj Českého svazu fullcontactu, pořádal sportovní klub Asia gym v Rožnově pod Radhoštěm. Turnaj se samozřejmě neobešel bez účasti členů našeho klubu  Schejbalgym Lovosice. Celkem do turnaje zasáhlo 8 našich bojovníků, kteří se připravují v tréninkových skupinách trenéra Víta Masopusta. Jako první na soutěžní kolbiště nastoupil Oliver Punčochář (11 let) v kategorii kicklight mladších žáků do 37 kg. Zde se utkal v semifinále s Petrem Zichem z klubu Valdmansgym Čáslav. Po vyrovnaném zápase se rozhodčí přiklonili na stranu soupeře a my jsme prohráli 1:2 na body. Proto Olivera čekal souboj o třetí místo. V tomto souboji se utkal se stejně starým reprezentantem Srbska. Toho jasně porazil na body a vybojoval tak bronzovou medaili. Oliver poté hned nastoupil i v druhé kategorii kicklight mladších žáků do 32 kg. Zde v semifinálovém boji jasně porazil na body domácího bojovníka Jana Hofmana a postoupil do finále, kam se také probojoval náš první soupeř Petr Zich. Ve finálovém zápase už Oliver nenechal nic náhodě, jasně svého soupeře porazil na body a obhájil tak titul mistra ČR z loňského roku. Opět ukázal, že v této váhové kategorii nebyl již druhým rokem přemožen. Obhajobou titulu si jasně řekl o místo v reprezentačním kádru pro listopadové MS v Praze.

El Jafar (10 let) nastoupil do čtvrtfinálového boje v kategorii kicklight ml. Žáků do 32 kg. Po jasně vyhraném prvním kole však ve druhém kole zapomněl kopat a tak soupeř dokázal otočit výsledek ve svůj prospěch. El tedy skončil na 5. místě.

Mahammad Jafar (14 let) nastoupil do čtvrtfinále v kategorii kicklight starších žáků do 52 kg, kde se utkal s Ladislavem Poláškem z domácího klubu Asia gym. Po vyhraném prvním kole přišlo napomínání pro přílišnou horlivost ze strany našeho bojovníka, které nakonec rozhodlo v konečném sčítání o tom, že náš soupeř zvítězil těsně o bod 2:1 na body. Pro Mikyho první velký turnaj bez bodového umístění, ale předvedený výkon byl více než dobrý.   

Vojtěch Modra (14 let) měl opravdu těžký los. Hned do prvního semifinálového boje v kategorii kicklight starších žáků do 52 kg nastoupil proti „neporazitelnému“ úřadujícímu šampiónovi Frantovi Potužákovi z klubu SoRu Chrudim. Ve velmi vypjatém a technicky pohledném zápase plném vzájemných výměn nakonec Vojta dokázal svého soupeře porazit těsným výsledkem 2:1 na body. Ve finále se utkal s již zmiňovaným Poláškem. Zde opět Vojta předvedl, že po ročním tréninku se probojoval mezi tuzemskou elitu. Svému soupeři nic nedaroval a zápas byl do poslední vteřiny vyrovnaný. Verdiktem rozhodčích zvítězil náš soupeř těsně na body. Svým výkonem zaujal reprezentačního trenéra, který jej okamžitě pozval na výběrové soustředění, kde se bude moci ucházet o možnost startu na listopadovém MS v Praze.    

Karel Kučera (15 let) zažil poprvé atmosféru velkého turnaje. Bojoval v kategorii kicklight starších žáků do 57 kg. Do čtvrtfinálového a semifinálového souboje mu soupeři nenastoupili pro zranění a tak postoupil bez boje přímo do finále, kde se utkal se zkušeným Adamem Stráníkem z klubu Falcon Vysoké Mýto. Ve vyrovnaném zápase bohužel Karel prohrál těsně na body a vybojoval tak při své premiéře stříbrnou medaili. 

Ještě větší štěstí začátečníka zažil Ondra Kalous (20 let).  Ten nastoupil do semifinále v kategorii kicklight mužů do 74 kg, kde se utkal s moravským borcem z klubu Aréna Vysočina. Toho jasně po dvou kolech porazil na body a postoupil do finále. Zde mu soupeř nemohl pro zranění nastoupit a Ondra tak jedním, i když jasně vítězným bojem vybojoval titul mistra ČR. 

Marek Punčochář (39 let) se po letitém tréninku rozhodl vyzkoušet zápasové zatížení a to hned ve dvou kategoriích. Nejprve nastoupil do kategorie kicklight mužů do 84 kg, kde se utkal v semifinálovém zápase s pozdějším vítězem  a úřadujícím mistrem světa Martinem Viktorýnem z klubu Falcon Vysoké Mýto. Marek statečně tomuto borci odolával a nic mu nedaroval zadarmo. Zápas prohrál na body a čekal jej boj o třetí místo. V tomto boji se utkal Janem Haraskou z klubu Aréna Vysočina. Tento zápas už byl o něčem jiném. Bylo patrné, že z Marka spadla počáteční nervozita a svého soupeře od začátku až do konce nenechal vydechnout. Jasně jej porazil a vybojoval tak zaslouženou bronzovou medaili. V další kategorii  kicklight veteránů do 84 kg se v semifinále utkal s velezkušeným Pavlem Plochem s Buldogs gymu. Marek se do svého soupeře pustil bez zbytečného respektu. Ploch ale všechny útoky dokázal ustát a ještě vracet. Velmi pohledný zápas nakonec skončil naší prohrou na body a Marek tak i v této disciplíně skončil na třetím místě. 

Stanislav Godla (37 let a 90 kg) jako ostřílený matador českých kickboxerských kolbišť opět na popud svého trenére podstoupil další polokontaktní výzvu. V kategorii kicklight veteránů nad 84 kg se utkal s úřadujícím šampionem Josefem Zemanem (120 kg) s klubu Falcon Vysoké Mýto. V prvním kole tohoto finálového zápasu měl mírně navrch náš soupeř, který využíval zejména svůj rychlý a přesný sidekick. Ve druhém kole Standa zabral a jasně svého soupeře přeboxoval a překopal, až v celém zápase jasně zvítězil 3:0 na body. Vybojoval tak titul mistra ČR v další polokontaktní disciplíně.

Celkem naši bojovníci vybojovali 3x titul mistra ČR, 2x stříbro a 3x bronz.

  • MCR_Roznov_2014_Oliver
  • MCR_Roznov_2014_Ondra
  • MCR_Roznov_2014_Standa
  • Tym_MCR_Roznov_2014

WIll Hill BookiesW.BetRoll here...
BetFair F.BetRoll UK Bookies