• nslide00
  • new-schejbal-01
  • nslide01
  • new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

Tym Szeged 2015Ve dnech 21.5.2015 až 24.5.2015 proběhl jeden z vrcholů této sezóny Světový pohár nejprestižnější asociace WAKO s názvem WAKO WORLD CUP Szeged 2015. Jak již název napovídá turnaj se již po 21. tradičně konal v Maďarském městě Szeged. Účastnilo se jej celkem 1580 účastníků z 26 zemí. Nedílnou součástí reprezentace naší země byli i naši bojovníci v čele s trenérem Masopustem, který na tomto turnaji působil opět v roli reprezentačního trenéra.

Jako první do soutěžního klání nastoupil El Jafar (12 let). Ten soutěžil ve dvou disciplínách kicklight a lightcontact cadets I. ve váhové kategorii do 32 kg. Nejprve nastoupil v kategorii lightcontact ve čtvrtfinále proti místnímu maďarskému bojovníkovi. Ve vyrovnaném zápase prohrál těsně na body a skončil tak bez medaile. V další disciplíně kicklight se utkal opět ve čtrtfinále se stejně starým srbem. V prvním kole El zaspal, ale ve druhém kole zabral a supeřům drobný bodový náskok stáhl. Zejména přesné a stále se opakující lowkicky jej bodově posouvaly za vítězstvím. Těsně před koncem vedl 2:1 na body, ale soupeř posledním kopem dokázal vítězství zvrátit na svou stranu. Ve velmi vypjatém a pohledném zápase jsme bohužel prohráli těsně 1:2 na body, takže se opět neumístil. Předvedený výkon byl Elův nejlepší v celé sezóně. .    

Mahammad Jafar (15 let) startoval také ve dvou disciplínách věkové kategorie Cadets II. do 52 kg. Nejperve se v lightcontactu utkal ve čtvrtfinále s maďarským bojovníkem. Zápas byl velmi vyrovananý, ale Maďar byl přece jen aktivnější a na každou naši přesnou kombinaci odpovídal. My jsme sice měli tlak, ale Maďar bodoval. Zápas jmse prohráli 3:0 na body. Ve druhé disciplíně kicklight se Miky utkal v osmifinále s maďarem. Tohoto jasně porazil na body a postoupil do čtvrtfinále. Zde jej čekal další marný boj s maďarskými rozhodčími. Utkal se totiž z místním maďarským bojovníkem. Od začátku byl Miky jasně lepší. Byl aktivnější a trefoval více přesných úderů než náš soupeř. Přesto rozhodčí bodovali jen maďarovi. Celý zápas jsme dle rozhodčích bodově jasně prohráli, i když jeho průběh byl úplně jiný.  

Vojtěch Modra (15 let) jako všichni ostatní bojoval také ve dvou disciplínách věkové kategorie Cadets II, ve váze do 57 kg. Nejprve nastoupil do lightcontactu, kde se utkal večtvrtfinále s reprezentantem Maďarska. Maďar měl dobrý pohyb, ale Vojta jej předcházel a včas reagoval na jeho útoky. Zápas jasně vyhrál 3:0 na body. V semifinále jej čekal další maďar. Zápas byl velmi pohledný. Plný pěkných výměn z obou stran. Nakonec skončil naší prohrou 1:2 na body. Vojta tak vybojoval zasloužený bronz. V další kategorii kiclight, postoupil po zranění soupeře do semifinále. Zde se utkal se slovenským bojovníkem. Vojta předvedl dobrý výkon plný pohledných technik. Slovák, ale pozorně vyčkával a bodoval z následných protiútoků. Zápas jsme nakonec prohráli 3:0 na body a i v této disciplíně Vojta vybojoval bronz.   

Barbora Marešová (18 let) nejprve nastoupila v disciplíně lightcontact juniorek do 55 kg. Zde měla velmi těžký los. Do cesty jí los postavil hned tři maďarky, a tak po zkušenostech z místními rozhodčími, jsme nepočítali s úspěchem. Štěstí nám ale docela přálo. Hned první maďarka sice k zápasu nastoupila, ale ještě před začátkem boje zápas vzdala, pro vyčerpání s předešlého zápasu. Postup do semifinále bez boje. V semifinále čekala další maďarka, která vyřadila srbku. Barča od začátku jasně dominovala, ale rozhodčí stále viděli zápas nerozhodně. Ve druhém kole Barča dvakrát trefila přesný frontkick na břicho a mysleli jsme, že je po zápase. Maďarka to ale rozdýchala a chtěla dál pokračovat. Barča, ale přidala další přesný frontkick, tentokráte přímo na hlavu. Trefila přesně a soupařce zlomila nos. Zápas vítězíme rsc. Finálový boj proti další maďarce nesl vyčkávacího ducha. Obě soupeřky šetřily kombinacemi a spíše čekaly na chybu té druhé. Zápas byl vyrovnaný a prohráli jsme ho těsně 1:2 na body. Barča vybojovala krásnou stříbrnou medaili. Ve druhé disciplíně kicklight juniorek do 55 kg ji los do čtvrtfinále přidělil reprezentantku Bosny a Hercegoviny. Ve vyrovnaném zápase jsme bohužel prohráli opět těsně na body 1:2. Tak jsme v této disciplíně zůstali bez medaile.       

Stanislav Godla (38 let) startoval také ve dvou polokontantních disciplínách mužů do 94 kg. Nejdříve se představil v diciplíně lightcontact, kde postoupil přímo do finále. Zde změřil síly z místním borcem Péterem Tóthem. Ten měl v pubiku obrovskou podporu, ale Standa jej od první vteřiny prakticky k ničemu nepustil a jasně ho přejel rozdílem třídy. Standa zvítězil 3:0 na body a vybojoval krásnou zlatou medaili. V další kategorii kicklight se v semifinále utkal s dalším maďarem Viktorem Hargitaiem. V prvním kole Standa trochu zaspal. Maďar čekal na jeho útoky a nechal se vždy jednou kombinací trefit a sám pak vracel dvě. V prvním kole takto jasně nabodoval ve svůj prospěch. Ve druhém a třetím kole Standa zabral. Celý tým ho povzbuzoval a hnal dopředu. Svého soupeře prakticky k ničemu nepustil. V obrovském a neustávajícím tlaku ho zasypával zejména přesnými boxerskými technikami. Byl to ale doslova boj s větrnými mlýny, neboť dva maďarští rozhodčí si prostě naše vítězství nechtěli připustit. Průběh jejich bodování byl takový, že z kombinace, kde Standa trefil přesně a jasně několik úderů vznikl u nich jeden bod pro nás. Vše korunovali tím, že 10 s před koncem jsme vedli u těchto dvou rozhodčích o bod a u třetího o 14 bodů. Maďar provedl kop do vzduchu. Standu ani nezasáhl. Zmiňovaní rozhodčí zmáčkli dva body pro Maďara. (dle pravidel jsou dva body za kop na hlavu). Následovala prohra 1:2 na body.... Nemám slov!!! Standa skončil na třetí příčce. Maďar poté celou kategorii vyhrál. Přesto mohu říci, že s výkonem svých svěřenců jsem velmi spokojen a opět se  ukázalo, že jsme schopni vítězit i proti těm nejlepším.

Celkem jsme vybojovali tedy 1 x zlato, 1 x stříbro a 3 x bronz

 

WIll Hill BookiesW.BetRoll here...
BetFair F.BetRoll UK Bookies