• nslide00
  • new-schejbal-01
  • nslide01
  • new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

AustriaClassic2015

Ve dnech 24.4. – 26.4.2015 se konal v Rakouském městě Insbruck Světový pohár v kickboxu světové asociace WAKO. Na tomto věhlasném turnaji startovalo celkem 2.280 bojovníků z celého světa. Turnaje se také účastnilo celkem 63 členů širšího kádru reprezentace České republiky.  Jedním z asistentů státního trenéra zde působil také náš trenér Vít Masopust. Mezi početnou českou výpravou nechyběli ani naši bojovníci. Všichni však zažili nepříliš povedený víkend.

V sobotu 25.4.2015 jako první nastoupil do ringu v kategorii K1 mužů do 91 kg náš zkušený borec Stanislav Godla (37 let). Ten se utkal s polským mladíkem Mateuscem Plutou. V prvním i druhém kole tohoto boje Standa inkasoval, hodně tvrdých úderů zejména jej soupeř trefoval zadním hákem. Polák byl ve všem napřed a jasně si nabodoval. Ve třetím kole Standa přidal, ale nestačil velký bodový náskok stáhnout. Na konci třetího kola poláka trefil přesným zadním hákem, ale ten to už do konce ustál a v zápase zvítězil 3:0 na body. Polák poté jasně zvítězil ve finále a celou kategorii vyhrál. Standa vybojoval alespoň bronz.

Druhým bojovníkem v sobotním programu byl El Jafar (11 let), který soutěžil v kategorii pointfighting young cadets do 32 kg. V osmifinále nastoupil proti reprezentantovi belgie. V záapse jasně prohrál na body 10:0 a skončil na nebodovaném místě.

Tímto pro naše bojovníky skončil sobotní program a těšili jsme se, že si spravíme chuť v nedělním finálovém dni určeném pro disciplíny lightcontact a kicklight.

V neděli 26.4.2015 jako první nastoupila v disciplíně lightcontact juniorek do 55 kg naše kráska Barbora Marešová (18 let). Ta se ve čtvrtfinále utkala s reprezentantkou Bulharska Alexou Dimitrovou. Barča od počátku vynikala mnohem lepším pohybem. Svou soupeřku předcházela a trefovala přesnými round kicky. Když už soupeřka nevěděla, co na Barču vymyslet, tak se ji začala otáčet zády a nechala se kopat do zad. Samozřejmě, že nezapomněla každý tento kop teatrálně prožívat s obrovskou bolestivou grimasou v obličeji. Na rozhodčí toto divadélko platilo a místo, aby byla napomínána za zdržování a otáčení se, přišlo napomínání naší bojovnice. Zápas skončil poměrem 2:1 na body pro nás. Okamžitě následoval protest ze strany Bulharské reprezentace, který rozhodčí ihned uznali a otočili skóre na 3:0 pro Bulharku. Barča tak skončila na 5-8 místě. Bulharka si poté v dalších dvou zápasech stejným způsobem vybrečela vítězství a celou kategorii vyhrála. Její trenér na ni musí být opravdu hrdý!!!

Velký počet zápasníků se bohužel nejvíce podepsal na kategorii lightcontactu old cadets, kterou pořadatelé časově stáhli na 1 x 2 min. Pro naše bojovníky, kteří jsou zvyklí bojovat dvě až tři kola a nyní museli vše dát do jednoho rychlého kola, to byla velká nevýhoda. Jednokolový zápas nepřinesl žádné pěkné kombinace a jednalo se o takový dvouminutový sprint než o taktický boj.

Jako prvním naším bojovníkem v této věkové kategorii do 52 kg nastoupil do čtvrtfinále Mahammad Jafar (15 let). Ten se utkal s italským bojovníkem. Miky se snažil soupeře tlačit, snažil se o kombinace zakončované kopy. Ital oproti tomu stále utíkal a zmohl se pouze na přední side kick, kterým občas trefil a pak spadl na zem nebo utekl. Celé kolo bylo o hře na babu. I když se Miky snažil, byl aktivnější a lépe kombinoval, tak nakonec rozhodčí vyhlásili vítězem Itala 2:1 na body. Miky skončil na 5. – 8. místě. Ital poté celou kategorii vyhrál. 

Dalším v této kategorii ve váze do 57 kg, bojoval Vojtěch Modra (15 let). Ten se utkal ve čtvrtfinále s Maďarem. Přesně Vojta je ten typ, kterému jedno kole nestačí. Snažil se před soupeřovými útoky ustupovat a vycházet s dobré obrany. Povolování a odskakování před údery a kopy mělo za cíl neinkasovat, ale když chtěl Vojta začít vracet, tak už bylo pozdě. Vojta prohrál jasně 3:0 na body.

Jako další již v kategorii kicklight mužů do 89 kg nastoupil do čtvrtfinále Michal Lupínek (22 let). Pro Michala další smolný víkend. Od pátku ležel dva dny na hotelu v horečkách a to se na jeho výkonu podepsalo. V zápase se utkal s Polákem. Ve vyrovnané dvoukolové bitvě bylo zjevné, že Michalovi chybí „šťáva“ a tento zápas prohrál o jeden bod u dvou rozhodčích, třetí dal remízu.  Polák posléze celou kategorii jasně vyhrál. Prostě to nebyl náš den.

Poslední uzavíral naše vystoupení svým bojem Stanislav Godla. Ten nejprve nastoupil v kategorii kicklight do 94 kg. Do osmifinálového boje mu odmítl nastoupit slovenský reprezentant. Ve čtvrtfinále se utkal s Maďarem, kterého jasně přejel v prvním kole na body. Maďar na Standu po technické stránce vůbec neměl. Na konci prvního kola Standa kopl svůj oblíbený cross round housekick a tím soupeře poslal k zemi. Soupeř poté odmítl pokračovat a Standa tedy zvítězil. V dalším již semifinálovém zápase změřil své síly se Švýcarským bojovníkem. Od začátku kola měl Standa opět technicky navrch. V polovině kola však přišel od Švýcara přesný high kick, který Standu uzemnil. Po ošetření a lékařské prohlídce byl ale Standa schopen pokračovat v zápase. Od té doby byl zápas vyrovnaný, ale Švýcar si již bodový náskok pohlídal. Standa jen díky horší fyzické připravenosti prohrál na body a vybojoval tak pouze bronzovou medaili. Po tomto těžkém zápase Standa hned nastoupil do dalšího zápasu v kategorii kicklight mužů nad 94 kg, kde se ve čtvrtfinále utkal s dalším Maďarem. Ten byl o hlavu vyšší a 10 kg těžší. Tento dvoukolový zápas byl spíše zápasem dle pravidel lowkick. Oba si nic nedarovali a jejich tvrdé výměny nechávali rozhodčí kupodivu v klidu. Bohužel Standa na svého soupeře nestačil fyzicky a tak zaslouženě prohrál 2:1 na body. V této kategorii skončil na 5. – 8. místě. 

WIll Hill BookiesW.BetRoll here...
BetFair F.BetRoll UK Bookies