• nslide00
  • new-schejbal-01
  • nslide01
  • new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

PragueOpen2015Dne 28.3.2015 proběhl v Praze turnaj v polo kontaktních disciplínách s názvem Prague Open 2015. Mezi cca. 150 účastníky nechyběli ani naši bojovníci. Jako první do soutěžního klání nastoupil El jafar (11 let). Ten startoval v kategoriích starších žáků do 32 kg. Začal v disciplíně pointfighting, kde přímo ve finále změřil síly s Adamem Jankem. V tomto zápase prohrál jasně na body 4:10 a skončil na druhém místě. V další disciplíně lightcontact mu ve čtvrfinále nenastoupil soupeř a v semifinále se utkal znovu se stejným soupeřem. Tento zápas už byl o něčem jiném. El svému protivníkovi pěkně zatápěl, ale vyrovnaný záýpas nakonec prohrál 1:2 na body, kdy u dvou rozhodčích prohrál pouze o bod. V zápase o třetí místo se utkal s Běhařovským Tomanem. Opět vyrovnaný zápas jsme prohráli pouze o jeden bod a El, tak skončil pouze na čtvrtém místě.

 

Další bojovnice Barbora Marešová (18 let) byla původně přihlášena do kategorie kicklightu juniorek do 55 kg. V její kategorii nebyl nikdo další přihlášen a tak musela do ženské kategorie. Zde volným losem postoupila přímo do finále, kde se utkala s bojovnicí ze Slaného. V zápase vypsaném na 3 x 2 min. Po shlédnutí semifinále jsme viděli, že naše soupeřka jenom tlačí, proto jsme zvolili taktiku z ústupu. To Barče vyhovovalo a jasně svoji soupeřku trefovala. Ta opravadu jen tlačila a na přesné údery si nabíhala. Na zápase se bohužel podepsal výkon středové rozhodčí, která místo, aby napomínala naši soupeřku za vystrkávání ze zápasiště a opakované zachychování nohou, tak naopak udělovala mínusové body naší bojovnici. I přesto měla Barča jasně nabodováno a měla zápas jasně vyhrát. O to větší rozčarování přišlo, když rozhodčí zvedla ruku naší soupeřce s verdiktem 1:2 na body. No nic Barča určitě může být se svým výkonem spokojená a já mohu jen konstatovat, že je vidět jasné zlepšení oproti turnaji na Slovensku.

Dalším bojovníkem byl Mahammad Jafar (15 let), který bojoval ve věkové kategorii st. žáků do 52 kg. Nejprve nastoupil ve stylu kicklight, kde se utkal z kladenským bojovníkem. Toho v prvním kole vypnmul přesným roundkickem na žebra a postoupil do finále. Zde se utkal s Běhařovským Filipen Lagronem. V prvním kole Miky poněkud zaspal a toto kolo vyhrál náš soupeř. Ve druhém kole zabral a jasně kolo vyhrál. Bohužel to ale nestačilo na vítězství a prohráli jsme 1:2 na body, kdy u dvou rozhodčích to bylo pouze o jeden bod. V této disciplíně vybojoval stříbro. V další disciplíně lightcontact mu do čtvrtfinále nenastoupil soupeř pro zranění. V semifinále se změřil síly opět s Lagronem a zápas měl stejný průběh jako kicklightu, ale s opačným koncem. Miky zvítězil 2:1 na body. Ve finále se pak utkal s Chrudimským mistrem světa Františkem Potužákem. V prvním kole opět Miky zaspal. Ve druhém však přidal a Frantu nenechal vydechnout. Opět to ale nestačilo a byla z toho další prohra 1:2 na body a opět u dvou rozhodčích prohra pouze o bod. Miky tak vybojoval krásné dvě zlaté medaile. 

Svůj debut si odbyl i Pavel Poláček (12 let), který se úplně poprvé zúčastnil velkého turnaje a byl to pro něho rovnou křest ohněm. V první disciplíně lightcontact ml. žáků do 37 kg mu nejprve pro zranění nenastoupil soupeř do semifinále. Ve finále se pak utkal s několikanásobným mistrem světa Chrudimským Danielem Sokolem. V obou kolech šampiónovi zdatně odolával a v jednu chvíli měl i navrch. Zápas sice prohrál 0:3 na body, ale u všech rozhodčích prohrál o dva body, což byl pro začátek super výkon. Ve druhé kategorii kicklight jej v semifinále čekal stejný soupeř. Zde již Sokol nepřipustil žádné pochybnosti a zápas jasně vyhrál. Pavel tak vybojoval stříbro v lightu a bronz v kicklightu. První závody a hned na bedně. Super!!!      

Již zkušený bojovník Vojtěch Modra (15 let) bojoval také ve dvou disciplínách v kategorii st. žáků do 57 kg. Nejprve v disciplíně kicklight postoupil až do finále, kde se utkal se svým přemožitelem ze Slovak Open Petrem Dvořáčkem z Vysokého Mýta. Vojta povzbuzen nedávnou prohrou svého soupeře prakticky k ničemu nepustil a jasně zvítězil 3:0 na body. Ve druhé disciplíně lightcontact postoupil opět až do finále, kde se setkal se stejným soupeřem. Zde opět dominoval Vojta a opět jasně zvítězil 3:0 na body. Vojta tak ve své kariéře poprvé vybojoval v obou disciplínách zlaté medaile. 

Godla Stanislav (37 let) byl původně přihlášen do tří kategorií, ale do kategorie kicklight mužů do 94 kg se nikdo nepřihlásil. Nejprve nastoupil do kategorie kicklight mužů nad 94 kg. Zde volným losem postoupil až do finále, kde se utkal s mistrem světa této kategorie Josefem Vodakem z Krásné Lípy. Souboj byl opakováním vítězného únorového finále Slovak Open. Ale měl úplně jiný průběh. Oba aktéři jako by se šetřili na další boje a nepředvedli tak pěkný boj, jako jsme u nich zvyklí. Přesto přesnějšími a rychlejšími kombinacemi převyšoval svého soupeře Standa a tak po zásluze zvítězil a vybojoval zlatou medaili. V dalším finále lightcontactu mužů do 94 kg se utkal s Duchačem z České Lípy. V tomto zápase už to byl starý dobrý Standa. Svého soupeře zasypával přesnými údery a kopy. V zápase jasně zvítězil 3:0 na body a vybojoval další zlatou medaili. Splnil tak další krok k letošní nominaci na MS WAKO.   

Bodované výsledky:

4 x 1. místo Stanislav Godla kicklight muži +94 kg, lightcontact muži - 94 kg, Vojtěch Modra kicklight st. žáci 57 kg, lightcontact st. žáci 57 kg, 5 x 2. místo Barbora Marešová kicklight ženy 55 kg, El Jafar pointfighting ml. žáci 32 kg, Mahammad Jafar lightcontact st. žáci 52 kg, kicklight st. žáci 52 kg, Pavel Poláček lightcontact ml. žáci 37 kg, 1 x 3. místo Pavel Poláček kicklight ml. žáci 37 kg.  

WIll Hill BookiesW.BetRoll here...
BetFair F.BetRoll UK Bookies