• nslide00
  • new-schejbal-01
  • nslide01
  • new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

CzechOpen2015Dne  21.3.2015 proběhlo v Praze mezinárodní mistrovství České republiky v plnokontaktních disciplínách kickboxu s názvem Czech Open.  Turnaje se účastnilo kolem 200 bojovníků z 10 zemí. Ve velké konkurenci nechyběli ani členové našeho klubu.

Jako první nastoupil do soutěžního klání Jan Pospíšil (17 let) z tréninkové skupiny Karla Růžička a Miloslava Schejbala, který bojoval v kategorii K1 juniorů do 75 kg. Ve čtvrtfinále se utkal s reprezentantem Bulharska. Po vyrovnaném prvním kole přišlo ve druhém kole po několika přesných úderech ze strany Bulhara dvojí počítání a rozhodčí zápas ukončil. Honza skončil na děleném 5 – 8 místě. 

Z tréninkové skupiny Víta Masopusta nastoupila jako druhá do soutěžního ringu Barbora Marešová (18 let) byť věkem ještě juniorka, neměla ve své kategorii žádnou soupeřku, tak musela přejít do kategorie fullcontactu žen do 55 kg. Zde v semifinále změřila své síly s reprezentantkou Rakouska. Velezkušená 40. Letá mistryně Rakouska, která měla na kontě přes 200 zápasů, byla však nad naše síly. V prvních dvou kolech Barča dělala zápas. Vytvářela na soupeřku tlak, ale ta si všechny útoky pohlídla a z následných protiútoků přesně trefovala. Na konci třetího kola si Barču zahnala do rohu a trefila ji, přesným back kickem na žebra, což znamenalo konec zápasu. Skončila tak na třetím místě. Rakušanka pak celou kategorii vyhrála.

Jako třetí nastoupil do soutěžního ringu Ondřej Kalous (20 let), který zápasil v kategorii fullcontact muži do 75 kg.  Nastoupil v semifinále proti reprezentantovi Polska. První kolo vyrovnané s naší mírnou převahou. Ve druhém kole už Ondra odešel fyzicky a nedokázal se soupeřem držet krok. V třetím kole soupeř zápas ukončil přesným roundkickem a Ondra tak skončil na třetím místě.

Čtvrtým borcem byla naše mladá krev Mahammad Jafar (15 let). Ten zápasil v kategorii fullcontact st. žáků do 52 kg. Do kategorie byli přihlášeni celkem 4 bojovníci, ale nakonec po raním vážení skončili jen dva. Ve finále byl naším soupeřem velezkušený Daniel Zdeněk (14 let) z Plzně. Jednalo se určitě o nejpohlednější zápas celého dopoledne. Oba se do sebe zakousli hned od první vteřiny a v tříkolový zápas byl plný pěkných výměn a absolutního nasazení z obou stran. Nakonec verdikt zněl 3:0 pro nás. Miky tak poprvé dokázal zvítězit na tak velkém turnaji. 

Dalším ostříleným bojovníkem byl Stanislav Godla (37 let) ten zápasil v kategorii K1 mužů do 91 kg. Do kategorie bylo původně přihlášeno šest bojovníků, ale po ranních registracích zůstali jen dva. Standa se ve finálovém boji s Ondřejem Srubkem s Přerova. Souboj samotný sliboval měření sil dvou zkušených bojovníků, kteří na tuzemské scéně působí již delší dobu a patří již několik let do absolutní špičky amatérského ringu. V prvním a ve druhém kole Standa bohužel zaspal a náš soupeř svou aktivitou obě kola vyhrál. Ve třetím kole Standa zabral a věděl, že jediná cesta k vítězství je výhra KO. Svého soupeře celé kolo tlačil a nenechal jej vydechnout. Bohužel tato aktivita přišla pozdě a tak jsme na body prohráli. Standa skončil na stříbrném místě, což je trochu zklamání, protože na výhru určitě měl.

Bodované výsledky: Mahammad Jafar – 1. Místo fullcontact st. žáci 52 kg, Stanislav Godla – 2. Místo K1 muži 91 kg, Barbora Marešová –3. Místo fulcontact ženy 55 kg,Ondřej Kalous – 3. Místo fullcontact muži 75 kg. 

WIll Hill BookiesW.BetRoll here...
BetFair F.BetRoll UK Bookies