• nslide00
  • new-schejbal-01
  • nslide01
  • new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

SapLiga 1 kolo 2015     Dne 7.2.2015 ve studiu Fighters na Pražském Strahově proběhlo 1. kolo Sap ligy. Tato liga je určena pro děti a juniory soutěžící v polokontaktních disciplínách. Náš klub na této akci reprezentovalo celkem 5 bojovníků, kteří se připravují v tréninkových skupinách trenéra Masopusta. Také jsme měli své zastoupení mezi rozhodčími a to v Radovanovi Poláčkovi a Stanislavovi Godlovi. Jako první do boje nastoupil El "Koulas" Jafar (11 let), ten soutěžil celkem ve třech disciplínách ve váhové kategorii mladších žáků do 32 kg. V první diciplíně poprvé vyzkoušel nový styl point fighting. Hned v prvním zápase všechny překvapil a zvítězil jasně 8:0 na body. Ve finálovém boji pak podlehl mistryni světa Petříkové 3:10 na body. Vybojoval tak překvapivé stříbro. V další disciplíně lightcontact už ale zářil. Nejprve v semifinále porazil jasně na body Tomana z Běhařova a ve finálovém boji porazil těsně 2:1 na body mistra ČR Jelisejeva z Ústí n/L. Opět překvapivě, ale zcela zaslouženě vybojoval zlato. V další kategorii kicklight mu soupeř v semifinále odmítl nastoupit a tak šel rovnou do finále. Zde po velmi pohledném a vyrovnaném zápase prohrál s Ružou s Běhařova. Vybojoval tedy další stříbro.

 Jako další nastoupil Karel Kučera (15 let) ten soutěžil v kategorii starších žáků do 63 kg. V první diciplíně lightcontact nejprve v semifinále porazil soupeře z Karviné jasně 3:0 na body. Ve finálovém boji pak porazil 2:1 na body Dvořáčka z Vysokého Mýta a vybojoval, tak krádné zlato. Ve druhé kategorii kicklight se utkal přímo ve finále s bojovnkem  ze Slaného. Zápas byl velmi vyrovnaný a plný kvalitních výměn. Na konci se ale z vítězství radoval náš soupeř. Přesto Karel předvedl dobrý výkon a stříbro si zasloužil.

Mahammad Jafar (15 let) také soutěžil ve dvou kategoriích starších žáků do 52 kg. V lightcontactu nejprve v semifinálovém boji jasně porazil 3:0 na body soupeře z Vysokého Mýta a ve finále ve velmi vyrovnaném souboji porazil těsně 2:1 na body soupeře z Běhařova. Pro Mikyho vůbec první vítězství na turnaji. Ve druhé disciplíně kicklight se nejprve utkal s odvěkým a osudovým soupeřem Frantou Potužákem, se kterým opět prohrál těsně na body. V souboji o třetí místo se utkal se soupeřem z Vysokého Mýta, kterému nedal prakticky šanci a jasně vybojoval bronz.

Patrik Janouch (15 let) byl přihlášen do dvou disciplín starších žáků nad 69 kg. Zde se ukázala absurdnost v pravidlech našeho sportu. Patrik vážící 74 kg se musel utkal se soupeřem vážícím 110 kg. Přesto jako správný bojovník se rozhodl do toho jít. V prvním zápase lightcontactu v prvním kole dokonce vedl, ale ve druhém kole soupeř přidal na důrazu, což i přes kvalitní kryt nebylo možné vydržet. Zápas sice Patrik ustál, ale prohrál těsně na body. Ve druhém zápase kicklightu jsme již absolvovali jen první kolo a do druhého jsme už raději nenastoupili. Téměř 40 kg váhový rozdíl byl opravdu nad naše síly. Přesto se Patrik kvalitativně posouvá výše, z jeho výkonu je znát, že zintenzivnil trénink a věřím, že ze stejně těžkými soupeři bude jasně vítězit. V obou disciplínách tedy vybojoval dvě stříbra.

Oliver Punčochář (12 let) zkušený bojovník s téměř stovkou zápasů byl po nemoci a dlouhé zápasové pauze, proto jsme neočekávali nějak velký úspěch. Zápasil v kategorii mladších žáků do 37 kg. V první kategorii kicklight měl jako úřadující mistr ČR volný los do semifinále. Do tohoto zápasu mu, ale soupeř odmítl nastoupit. Ve finálé se utkal se svým dlouholetým rivalem Petrem Zichem z Čáslavi. Velmi vypjatý a vyrovnaný zápas, ve kterém Zich stále jen ustupoval a snažil se vyhýbat boji nakonec skončil naší prohrou. No nic stříbro berem a jedeme dál. V další disciplíně lightcontact nejprve v semifinále převálcujeme jasně na body bojovníka z Teplic a opět vyhlížíme finále proti Zichovi. zde již držíme střed zápasiště a rychlými frontkicky z přední nohy soupeři nedovolujeme založit kvalitní útok. Zápas vítězíme 3:0 na body. Oliver byť po nemoci ukazuje, že se sním stále musí počítat.

Bodované výsledky: 4 x 1. místo (El Jafar lightcontact ml. žáci 32 kg, Mahammad Jafar lightcontact st. žáci 52 kg, Karel Kučera lightcontact st. žáci 57 kg, Oliver Punčochář lightcontact ml. žáci 37 kg), 6 x 2. místo (2 x El Jafar kicklight a pointfighting ml. žáci 32 kg, Oliver Punčochář kicklight ml. žáci 37 kg, Karel Kučera kicklight st. žáci 57 kg, 2 x Patrik Janouch lightcontact a kicklight st. žáci +69 kg), 3. místo - Mahhamad Jafar kicklight st. žáci 52 kg 

WIll Hill BookiesW.BetRoll here...
BetFair F.BetRoll UK Bookies