• nslide00
  • new-schejbal-01
  • nslide01
  • new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

Lupen WKU titul 2014Na záčátku října 2014 jsme přijali nabídku na zápas o titul profesionálního mistra světa světové asociace WKU, který se měl konat v Mnichově na galavečeru Stekos fight night dne 11.12.2014. Vše vyřizovala profesionální sekce Českého svazu fullcontactu, takže po doladění podmínek jsme ani chvíli nezaváhali a zápas jsme přijali. Pro Michala to byla další obrovská výzva. Ke svým několika titulům mistra ČR, dvěma titulům mistra Evropy a titulu mistra světa v amatérském ringu. Soupeřem měl byl držitel 12-ti profesionálních pásů mistra světa ve čtyřech různých asociacích (WKA, ISKA, WAKOPRO a WKU) Dominik Hasselbeck 34 let.  Zápas byl vypsán na 5 x 3 min do 79 kg ve stylu kickboxing fullcontact bez chráničů v šortkách. Vážení proběhlo sice s drobným zpožděním, ale ubytování a finanční odměna byly ze strany pořadatele dodrženy bezvadně.  Pominu-li to, že naše šatna byla v podzemí pod halou v prostoru připomínajícímu spíše garáže bez toalety a sprchy, tak vše probíhalo s německou přesností. Náš zápas byl plánován na 21.00 hodin a přesně v 21.00 hodin jsme nastupovali do ringu. Náš soupeř měl obrovskou diváckou podporu. Na galavečeru, kde s osmi zápasů bylo celkem pět o titul mistra světa a jeden o titul mistra Evropy, byl právě náš zápas tím pomyslným tahákem celého večera.

     Samotný zápas byl velmi přehledný a pro rozhodčí dobře bodovatelný. Oba soupeři měli dobrý pohyb na nohou a nepouštěli se do velkých výměn. Počítal jsem opravdu jen tvrdé a přesné údery. 1 kolo oťukávací. Spousta technik do prázdna nebo do dobré obrany obou bojovníků. Michal mnohem aktivnější. Těsně před koncem kola nerozhodný výsledek 3:3, ale Michal posledním přesným a tvrdým roundkickem  ze zadní nohy strhává výhru v tomto kole na svou stranu. Ve druhém kole jasná převaha z naší strany. Němec zvyšuje svou aktivitu, ale jeho útoky končí v dobré obraně našeho borce a Michal jasně boduje s následných protiútoků. Toto kolo jasně 11:3 pro nás. Ve třetím kole němec působí odevzdaně, jako kdyby nevěděl, co vymyslet. Michal jednoznačně dominuje. Trefuje přesnými roundkicky z přední nohy a má navrch i v boxerských výměnách. Němec nedá ani jeden přesný úder, trefuje pouze jednou otevřenou dlaní na zátylek. Kolo končí němec s tržnou ránou pod okem a jeho žebra jsou sytě červené barvy a svítí jako semafor. Třetí kolo jasně 14: 0 pro nás. Čtvrté kolo Michal polevuje a němec se vrací do zápasu. Toto kolo je plné jednoduchých výměn typu úder kop a pryč. Přesto naše jasné vítězství 12:8. V pátém si náš soupeř uvědomuje stav zápasu a tak zvyšuje svou aktivitu na maximum. Michal mu ale nic nedovoluje a pokud něco projde přes kryt ihned stejnou měrou vrací. Výsledek kola 5:5. Výsledek měl znít jasná výhra pro nás. Rozhodnutím rozhodčích je remíza a nařizují extra round.  Koukáme na to a nestačíme se divit, při schůzce s rozhodčím ohledně pravidel nepadlo o extra roundu ani slovo. Nic se neděje, jedeme dál.  V šestém kole se němec místo bojování uchýlil k herectví. Vyplazování jazyka a různé posunky s rukama u pasu na dostatečnou vzdálenost měli zřejmě rozhodčím ukázat, že je to on, kdo má psychicky navrch. Michal se ale nenechal vyprovokovat. Dál trpělivě dodržoval taktiku a na němcovi útoky reagoval přesnějšími protiútoky. Výsledek kola jasně 11:6 pro nás. Verdikt rozhodčích zněl mistrem světa je Dominik Haselbeck. Herecká etuda jasně na rozhodčí zapůsobila.

                Přesto musím pochválit svého svěřence, který poprvé okusil atmosféru takového zápasu a všech šest kol odšlapal v obrovském tempu.  Na celkové přípravě se podílel i náš kamarád Zdeněk Sokol z Chrudimy, který nám zařídil kvalitního výživového poradce a díky kterému byl Michal schopen kvalitně shodit do 79 kg. Dále patří velký dík mému dlouholetému příteli Mildovi Duškovi z Krásné Lípy, který jako správný asistent státního trenéra nás do Německa doprovázel a pomohl nám svým kvalitním koučinkem.  Pokud dojde k odvetě, kterou ihned po zápase avizoval prezident WKU Klaus Nonnemacher, tak se budeme muset lépe připravit a pokusit se výhru KO, jinak se v Německu zvítězit prostě nedá. 

WIll Hill BookiesW.BetRoll here...
BetFair F.BetRoll UK Bookies