• nslide00
  • new-schejbal-01
  • nslide01
  • new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

Slovak open 2014Rok se s rokem sešel a my jsme opět vyrazili na mezinárodní mistrovství Slovenska v kickboxu s názvem Slovak Open 2014. Po loňském organizačním fiasku jsme byli slovenským svazem kickboxu ubezpečeni, že letos bude vše v pořádku. Musím uznat, že organizace celého turnaje byla o 200 procent lepší než vloni a vše mělo rychlý spád. Jediné, co mohu pořadatelům vytknout byly souběžně startující stejné váhové kategorie mužů v polokontaktních i plnokontaktních disciplínách. Samotné kategorie byly velmi dobře obsazené, což celému turnaji opět zvedlo jeho prestiž. Celkem se jej zúčastnilo kolem 300 závodníků z 12. zemí.

Součástí národního týmu ČR byli i členové našeho klubu Schejbalgym Lovosice. Pod vedením trenéra Víta Masopusta se turnaje zúčastnil Stanislav Godla, Michal Lupínek, Vojtěch Modra a Mahammad Jafar. Jako první do soutěžního klání naskočil Michal Lupínek (21 let) a to do kategorie kicklight mužů do 84 kg. Zde se utkal ve čtvrtfinále s maďarským reprezentantem. V zápase vypsaném na 2 x 2 min svého soupeře jasně přejel 3:0 na body a postoupil do semifinále. Bohužel ihned po skončení tohoto zápasu následoval semifinálový zápas v plnokontaktní kategorii fullcontact mužů do 81 kg. V zápase vypsaném na 3 x 2 min se utkal o postup do finále se slovenským reprezentantem. Po vyrovnaném boji Michal prohrál na body a skončil na třetím místě. Ihned po tomto zápase následoval semifinálový duel opět v kategorii kicklight. Zde změřil síly s dalším reprezentantem Maďarska. Fyzicky už to bylo na Michala moc, přesto nic nevzdal a bojoval až do konce. Zápas prohrál těsně 2:1 na body a i v této disciplíně skončil na třetím místě.

Jako další do soutěžního ringu nastoupil zkušený bojovník Stanislav Godla (36 let) Ten zápasil v kategorii K1 mužů do 91 kg. V prvním semifinálovém zápase vypsaném na 3 x 2 min změřil síly s reprezentantem Slovenska. Toho v prvním kole téměř k ničemu nepustil a jasně toto kolo vyhrál na body. Na začátku druhého kola se náš soupeř při kopu, nakopl o dobrý blok, který mu Standa nastavil a nebyl schopen v zápase dále pokračovat. Standa zvítězil rsc ve druhém kole. Ve druhém finálovém zápase se Standa utkal s dalším Slovákem. Toho již v prvním kole přesnými údery poslal třikrát do počítání. Po třetím počítání rozhodčí zápas ukončil pro jasnou převahu našeho reprezentanta. Standa tedy zvítězil rsc již v prvním kole.

Jako další nastoupil v polokontaktní disciplíně kicklight starších žáků do 47 kg Mohammad „Miky“ Jafar. Tato kategorie byla na naše poměry velmi dobře obsazena celkem 12. Bojovníky. Miky se měl utkat ve čtvrtfinálovém boji se slovenským reprezentantem. Slovák, ale z neznámých důvodů, odmítl do zápasu nastoupit a tak Miky postoupil bez boje do semifinále. Zde se utkal s dalším českým reprezentantem Ladislavem Poláškem s klubu Asiagym. Po velmi pohledném a vyrovnaném zápase nám chybělo to pomyslné štěstíčko a Miky těsně prohrál 2:1 na body. Skončil tak na krásném 3. místě. Ve stejné kategorii kicklight starších žáků do 47 kg také bojoval Vojtěch Modra. V prvním čtvrtfinálovém zápase se utkal se slovenským reprezentantem, kterého ve vyrovnaném a velmi pohledném boji porazil těsně 2:1 na body. Ve čtvrtfinále se utkal s reprezentantem Maďarska, kterého porazil 3:0 na body. Ve finále se utkal s přemožitelem Mikyho Ladislavem Poláškem. Po velmi vypjatém boji nakonec Vojta prohrál na body 3:0 a vybojoval krásné 2. místo.

Celkové hodnotím tento turnaj za velmi povedený. Vojta Modra i Miky Jafar zažili poprvé atmosféru velkého zahraničního turnaje a svými výkony mě opět ubezpečili, že v sobě mají obrovský potenciál.

  • Slovak_Open_2014_2
  • Slovak_open_2014
WIll Hill BookiesW.BetRoll here...
BetFair F.BetRoll UK Bookies