• nslide00
  • new-schejbal-01
  • nslide01
  • new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

tym Rakousko 2014Ve dnech 11.4.2014 až 13.4.2014 se v rakouském městě Insbrucku konal Světový pohár v kickboxu nejprestižnější asociace WAKO. Turnaje se účastnilo celkem 1680 zástupců z 27 zemí. Součástí národního týmu České republiky bylo také celkem 5 členů našeho klubu. Pod vedením trenéra Víta Masopusta byl do tohoto turnaje přihlášen Stanislav Godla, Miroslav Dubovický, Michal Lupínek a Vojtěch Modra.

Jako první nastoupil do soutěžního ringu zkušený matador Stanislav Godla. Ten soutěžil v kategorii K1 mužů do 91 kg. V semifinálovém zápase se utkal s domácím rakouským borcem Labinotem Zekajem. Zápas byl velmi vypjatý a od začátku jeho tempo jasně udával náš borec o to větší překvapení bylo, když rozhodčí vyhlásili vítězem rakouského bojovníka. Po shlédnutí záznamu zápasu jsem se jen utvrdil v tom, že rozhodčí jasně otočili výsledek. V takto prestižním turnaji by se takové věci určitě neměli stávat. Do finálového boje našemu přemožiteli další reprezentant Rakouska odmítl nastoupit a ten tak celou kategorii vyhrál. Standa tedy vybojoval bronzovou medaili.

Dalším želízkem v ohni byl Vojtěch Modra (14 let), který soutěžil v kategorii lightcontact starších žáků do 47 kg. Volným losem postoupil do semifinále, kde se utkal se slovenským reprezentantem Richardem Petrincem. V zápase jasně zvítězil na body a postoupil do finále. Zde se utkal s bojovníkem ze Slovinska Alenem Preloznikem. Po vyrovnaném zápase Vojta bohužel prohrál na body a skončil tak na druhém místě. Další povedený turnaj v rozjíždějící se kariéře tohoto mladého bojovníka.

V kategorii kicklight mužů do 69 kg startoval náš borec Miroslav „kabrňák“ Dubovický. Ten v osmifinálovém zápase bojoval s reprezentantem Německa Sashou Springerem. Tento velmi pohledný zápas plný vzájemných výměn Míra nakonec vyhrál a postoupil do čtvrtfinále. Zde se utkal se reprezentantem Slovinska Rudolfem Gregou. Hned od prvních vteřin se do sebe oba borci pustili bez respektu. Tvrdé a rychlé výměny se střídaly z obou stran. Při jedné výměně Míra schytal úder na krk, což si vyžádalo lékařské ošetření. Přesto zápas nechtěl vzdát a rozhodl se pokračovat. Zápas ve vysokém tempu dokončil, ale na skvěle připraveného Slovince to nestačilo. Míra zápas prohrál těsně na body a skončil tak před branami semifinále. Slovinec nakonec celou kategorii jasně vyhrál, kdy s dalšími soupeři si už jen pohrával jako kočka s myší. Míra byl jeho nejsilnějším protivníkem.

Posledním a nejúspěšnějším bojovníkem byl Michal Lupínek, který startoval v kategorii kicklight mužů do 84 kg. Ten ve čtvrtfinálovém zápase změřil síly s chorvatským bojovníkem Petarem Bikicem startujícím za místní rakouský klub. Toho jasně porazil na body a postoupil do semifinále, kde se utkal s maďarským reprezentantem Vilmasem Dezso. Ten mimo jiné vyhrál tuto kategorii na předešlém Slovak Openu. Michal svého soupeře opět vůbec nešetřil a jasně ho porazil na body. Ve finále se utkal s domácím, rakouským borcem Adrianem Schimetschekem. Toho prakticky k ničemu nepustil a doslova ho ve finálovém boji přejel rozdílem třídy. Vybojoval tak krásný pás pro vítěze světového poháru. Michal si tímto výkonem opět pootevřel dveře do státní reprezentace nejprestižnější světové kickboxerské asociace WAKO.

  • Vita_a_Lupen_Rakousko2014
  • tym_Rakousko_2014
WIll Hill BookiesW.BetRoll here...
BetFair F.BetRoll UK Bookies