• nslide00
  • new-schejbal-01
  • nslide01
  • new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

TymSlovakOpen2016 2Ve dnech 19.2. - 21.2.2016 se konalo mezinárodní mistrovství Slovenska s názvem Slovak Open 2016. Toto turnaje se zúčastnilo celkem 860 bojovníků z celkem 9. zemí (Slovensko, Maďarsko, Česká republika, Litva, Polsko, Ukrajina, Chorvatsko, Slovinsko a Izrael). Náš svaz ČSFU vyslal na tento turnaj rekordní počet bojovníků. Mezi celkem 106 reprezentanty ČR nechyběli ani naši borci. Pod vedením trenéra Masopusta, který zde opět plnil roli reprezentačního trenéra, zde náš klub reprezentovalo celkem šest soutěžících a Michal Robouský, který zde plnil funkci rozhodčího. Po pátečním vážení a registracích následoval tzv. juniorský den. V sobotu byly na programu jen zápasy žáků a juniorů v polokontaktních disciplínách. Jako první již tradičně zahájil v kategorii kicklight cadets do 32 kg El "koulas" Jafar (12 let), který po dvou jasně vítězných zápasech prohrál až v semifinále s pozdějším vítězem a vybojoval tak krásnou bronzovou medajli. V další kategorii lightcontact cadets do 32 kg opět ve dvou zápasech jasně zvítězil a v semifinálovém boji prohrál opět těsně 1:2 na body s ukrajinským soupeřem. Jako další nás reprezentoval Antonín Lupínek (14 let). Ten nejprve nastoupil v kategorii lightocontact cadets do 52 kg. Zde jasně zvítězil ve dvou zápasech, ve kterých porazil reprezentanty Slovenska a Maďarska. V semifinále prohrál těsně 1:2 na body s dalším Maďarem a vybojoval tak překvapivou, ale plně zaslouženou bronzovou medaili. Dalším sobotním bojovníkem byl Mahammad Jafar (16 let). Ten bojoval v kategorii kicklight juniorů do 57 kg. Bohužel vypadl již v osmifinále po vyrovnaném boji se Slovenským soupeřem. Takže skončil bez medaile. Posledním sobotním zástupem byl Vojtěch Modra (16 let). Ten soutěžil v disciplíně kicklight juniorů do 63 kg. V osmifinále jasně převálcoval reprezentanta Slovenska, ale ve čtvrtfinále byl nad jeho síly Slovinec. V této kategorii skončil bez medaile.  


     V nedělním programu nejprve nastoupil do kategorie kicklight mužů do 94 kg náš borec Stanislav Godla (38 let). Ten se v semifinále utkal s úřadujícím mistrem světa WAKO z Maďarska. Díky pomalému rozjezdu první kolo opět Standa zaspal, ale ve druhém již svého soupeře téměř k ničemu nepustil. Bohužel to nestačilo k tomu aby dohnal bodovou ztrátu z prvního kola a nakonec prohrál 1:2 na body. Skončil tak na třetím místě. V další disciplíně kicklight mužů nad 94 kg nejprve jasně porazil na body mistra světa z roku 2012 Petra Pastyříka z Mostu a pak se ve finále utkal s úřadujícím mistrem Evropy Adamem Pánkem z Vysokého Mýta. Po vyrovnané tříkolové bitvě nakonec Standa prohrál 1:2 na body a vybojoval tak "pouze" stříbro. V další již plnokontaktní disciplíně K1 mužů do 91 kg mu ve čtvrtfinále a posléze i v semifinále soupeři vzdali pro zranění. Do finále měl nastoupit proti Iblovi z Kladna. K zápasu jsme se připravovali, ale před jeho začátkem Standovi oteklo koleno, tak jsme se rozhodli do zápasu nenastoupit a neriskovat tak další zranění. Standa tedy v této kategorii skončil na druhém místě. Další bojovnicí byla Barbora Marešová (19 let). Ta soutěžila ve váhové kategorii žen do 55 kg. Nejprve v disciplíně lightcontact v semifinále porazila jasně na body soupeřku z Maďarska a poté prohrála z českou jedničkou Terezou Martínkovou. V další disciplíně kicklight opět v semifinále jasně porazila další Maďarku. Ve finále však opět prohrála s Terezou Martínkovou. Barča tak vybojovala dvě stříbrné medaile. Jako další nastoupil do nedělního programu Vojtěch Modra (16 let), který soutěžil v plnokontaktní disciplíně K1 juniorů do 63,5 kg. Vojta prošel až do semifinále, kde se měl utkat se Svobodou ze Žatce. Bohužel pro zranění s předešlých bojů nebyl schopen pokračovat v turnaji a tak jsme museli zápas skrečovat. Vojta tedy skončil na třetím místě. Jako poslední nastoupil do plnokontaktního ringu v kategorii K1 juniorů do 57 kg Mahammad Jafar (16 let).Ten postupně postoupil až do finálke, kde se utkal s reprezentantem Slovenska. Po vyrovnaném boji Miky prohrál na body a vybojoval tak stříbrnou medaili.
     Za všechny bych chtěl vyzvednout Tondu Lupínka a Ela Jafara, kteří sice nedosáhli na vrchol, ale předvedli nadstandartní výkon. 
Bodované výsledky: Stanislav Godla - 2. místo K1 muži do 91 kg, 2. místo kicklight muži nad 94 kg a 3. místo kicklight muži do 94 kg, Barbora Marešová - 2. místo lightcontact ženy do 55 kg, 2. místo kicklight ženy do 55 kg, Mahammad Jafar - 2. místo K1 junioři do 57 kg, Vojtěch Modra - 3. místo K1 junioři do 63,5 kg, Antonín Lupínek - 3. místo lightcontact cadeti do 52 kg, El Jafar - 3. místo lightcontact cedets do 32 kg a 3. místo kicklight cadets do 32 kg.  

   

WIll Hill BookiesW.BetRoll here...
BetFair F.BetRoll UK Bookies