• nslide00
  • new-schejbal-01
  • nslide01
  • new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

SlovakOpenTym2015Dne 21.2.2015 proběhlo mezinárodní mistrovství Slovenska s názvem Slovak Open 2015. Turnaje se účastnilo bezmála 600 bojovníků z více než osmi zemí (Maďarsko, Slovinsko, Srbsko, Slovensko, Polsko, Rakousko, Írán atd...). Tohoto prvního letošního velkého turnaje se účastnila i velmi početná výprava České svazu fullcontactu. V reprezentačním týmu plnil funkci asistenta státního trenéra náš trenér Vít Masopust. Ani borci našeho klubu nestáli opodál a na tuto akci jsme vyslali celkem 7 našich bojovníků a ti se v obrovské kokurenci určitě neztratili. 

Jako první do soutěžního klání nastoupil El "koulas" Jafar (12 let). Ten nejprve nastoupil do disciplíny Pointfighting mladších žáků do 32 kg. Zde ve čtvrfinále hned v prvním zápase jasně prohrál se slovenským protivníkem a skončil na nebodovaném 5. - 8. místě. Ve druhé disciplíně kicklight Older cadets do 32 kg postoupil až do semifinále, kde se utkal se svým pravidelným rivalem Lukášem Hudlerem. El se snažil bojovat, ale neustávajícímu tlaku mistra světa se bojovalo jen těžko. Tento zápas jasně prohrál na body a skončil na třetím místě. V další disciplíně lightcontact old cadets do 32 kg opět postoupil až do semifinále a zde se utkal se slovenským reprezentantem. Zde to bylo už něco úplně jiného. El útočil a soupeři zdatně vzdoroval. Velmi pohledný a vyrovnaný zápas nakonce rozhodli rozhodčí 2:1 pro slováka. El se ale za svůj výkon rozhodně nemusí stydět.

 

Karel Kučera (15 let) startoval v disciplíně kicklight older cadets 57 kg. Ve čtvrtfinále se utkal se slovenským reprezentantem. Karel si pár dní před turnajem narazil ruku a tak s ní nemohl pořádně boxovat. Přesto jsme se rozhodli turnaj zkusit. Karel se snažil soupeře okopávat a boxoval jen pravou rukou. Přesto byl zápas více než vyrovnaný. Nakonec zvítězil domácí borec, ale u každého rozhodčího o dva body. I když Karel zažil poprvé atmosféru velkého zahraničního turnaje, neudělal ostudu a příště bez handicapu určitě zaválí.

Mahammad "Miky" Jafar (15 let) startoval ve dvou polokontaktních disciplínách older cadets do 52 kg. V první disciplíně kicklight v osmifinále porazil jasně na body reprezentanta Maďarska. Ve čtvrtfinále pak po skvělém výkonu nesmyslně prohrál 2:1 na body s dalším maďarem. V další disciplíně lightcontact opět v osmifinále jasně zvítězil nad domácím reprezentanem. Ve čtvrtfinále nás čekal další reprezentant Maďarska, kterého jsme válcovali celý zápas. Maďar jen utíkal a občas se o něco snažil. O to větší překvapení byla naše prohra 1:2 na body. Miky tedy bohužel ani v jedné disciplíně nedosáhl na medajli, i když předvedl dobré čtyři zápasy. V obou disciplínách skončil na 5. - 8. místě.

Oliver Punčochář (12 let) také startoval ve dvou polokontaktních disciplínách older cadets do 37 kg. Zde nastoupil nejprve v disciplíně kicklight, kde si ve čtvrtfinále hladce poradil s reprezentantem Srbska a v semifinále jasně na body porazil slovenského bojovníka. Ve finále se pak utkal s dalším českýcm reprezentantem Godžou, který volným losem prošel do semifinále, kde porazil našeho reprezentačního parťáka Daniela Sokola. Finálový zápas byl opravdu lahůdkou. Oba soupeři nenechali jeden druhého vydechnout a střídali se v aktivitě a bojovali obě kola v plném tempu. Zápas byl vyrovnaný, ale rozhodčí nakonec rozhodli 2:1 na body pro Godžu. Oliver vybojoval velmi ceněné stříbro. V další disciplíně lightcontact mu do čtvrfinále nenastoupil slovenský reprezentant a tak bez boje postoupil do semifinále. Zde se utkal s reprezentantem Maďarska. Zápas měl Oliver pevně ve svých rukou. Maďar pouze utíkal a opakovaně byl napomínán za exity ze sportoviště. O to větší zklamání přišlo, když rozhodčí dali výhru maďarovi 2:1 na body. Oliver tedy skončil na třetím místě.       

Barbora Marešová (18 let) startovala ve dvou polokontaktních kategoriích žen do 55 kg. Nejprve nastoupila do kategorie lightcontact, kde se utkala ve čtvrtfinále s reprezentantkou slovenska. Slovenka neměla vůbec žádný styl, vlastně to byla zřejmě profesionální plavkyně, protože jediná její technika byla technika máchání rukama v plaveckém stylu kraula s rozběhem. Barča se první kolo snažila boxovat technicky, ale s tímto plavcem to nešlo. Ve druhém kole jsme tedy změnili taktiku a snažili jsme se soupeřku přetlačit, což se nám dařilo, ale opakované exity naší soupeřky byly ze strany rozhodčích přehlíženy. V nepohledném zápase nakonec zvítězila slovenka 1:2 na body. Ve druhé disciplíně kicklight nás čekala opět ve čtvrtfinále slovenka. Tento zápas byl velmi pohledný a z obou stran vedený technicky. Výměna střídala výměnu, ale bohužel slovenka vždy jeden, dva kopy na konci výměny přidala a tak jasně zvítězila 3:0 na body. Barča tedy na medaili nedosáhla. 

Vojtěch Modra (15 let) startoval také ve dvou polokontaktních disciplínách older cadets do 57 kg. V první se ve čtvrtfinále utkal s českým reprezentantem Dvořáčkem. Toho jasně technicky předčil, ale soupeř zvolil opět taktiku tlaku a při bojových výměnách Vojtu vždy donutil k vyšlápnutí ze soutěžního čtverce. Po čtvrtém exitu byl Vojta diskvalifikován. Do druhé kategorie lightcontact nastoupil povzbuzen z této prohry. Ve čtvrtfinále se utkal s slovákem Petrincem. Tomu nedal šanci a jasně zvítězil. V semifinále se pak utkal s reprezentantem Maďarska, na kterého však nestačil a prohrál na body. Vybojoval tak bronz. Bylo vidět, že tento den nebyl Vojta ve své kůži, neboť jako brilantní technik nedokázal v zápase prodat ani zlomek toho, co umí.  

Stanislav Godla (37 let) byl přihlášen do tří kategorií. Nejprve nastoupil do polokontaktní kategorie kicklight mužů do 94 kg. V semifinálovém zápase si poradil rozdílem třídy se slovenským reprezentantem a zvítězil 3:0 na body. Ve finále nás již čekal nepříjemný soupeř český reprezentant Jan Marhan. Zápas byl odvetou loňského finále MS. I v tomto zápase však Standa jasně na body zvítězil. Zcela zaslouženě vybojoval zlatou medajli. Ve druhé disciplíně kicklight mužů nad 94 kg nejprve ve čtvrtfinále porazil dalšího slováka a poté v semifinále vyřadil jasně na body reprezentanta Maďarska. Ve finále bylo vidět, že Standovi již docházejí síly, přesto svému soupeři dalšímu českému reprezentantovi Josefovi Vodákovi zdárně odolával a dokázal zápas dotáhnout do vítězného konce. Další zlatá byla doma. Tímto pro něho skončily polokontaktní disciplíny a Standa měl hned nastoupit do plného kontaktu v kategorii K1 mužů do 91 kg. Měl za sebou celkem 5 zápasů 2 x 2 min, které absolvoval během hodiny. Přiznám se, že jsem ho do K1 nechtěl pustit, ale přesvědčil mě. Naštěstí před naším zápasem byla na ringu 30 minutová pauza a Standa tak mohl zmobilizovat své síly. Do prvního semifinálového zápasu nastoupil proti slovenskému borci Telekovi. Toho už porazil vloni, takže bylo vidět, že má soupeř respekt. Zápas Standa ukončil přesným zadním hákem již v prvním kole KO. Do finálového zápasu už měl asi 2 hodiny pauzu, takže šel relativně odpočatý. Zde mu byl soupeřem další slovák. Zápas byl vyrovnaný. Ale Standa soupeře trefoval přesněji a tvrději. V prvním kole poslal soupeře do počítání a stejně tak ve druhém kole. Na začátku třetího kola opět soupeře trefil přesným zadním hákem a po třetím počítání byl zápas ukončen. Standa zvítězil i v této disciplíně. Absolutně ovládl tři celkem tři kategorie a stal se tak králem celého turnaje.    

Celkem naši bojovníci vybojovali 3 x zlatou, 1 x stříbrnou a 4 x bronzovou medaili.

WIll Hill BookiesW.BetRoll here...
BetFair F.BetRoll UK Bookies