• nslide00
  • new-schejbal-01
  • nslide01
  • new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

Slovak open tym2017

Ve dnech 24.2. – 26.2.2017 se konalo mezinárodní mistrovství Slovenska s názvem Slovak open 2017. Tento prestižní turnaj v kickboxu asociace WAKO, se prvním rokem konal v Bratislavě. Turnaje se zúčastnilo celkem 500 soutěžících ze 13 zemí, kteří bojovali v téměř 900 startech. Tradičně na této akci nechyběla velmi početná výprava reprezentantů České republiky. Mezi nimi nechyběli ani bojovníci a bojovnice ze Sportovního klubu kickboxu při ASK Lovosice a Schejbalgym Lovosice. Turnaj byl rozdělen do tří dnů. V pátek proběhlo nezbytné vážení a registrace. V sobotu byly na programu polokontaktní disciplíny dětí a juniorů a v neděli přišli na řadu dospělí a plný kontakt.  Lovosický klub na tomto turnaji reprezentovali Barbora Marešová, Lenka Masopustová, Antonín Lupínek, Stanislav Godla, Jan Pospíšil a Teodor Žalovič, pod dozorem trenérů Víta Masopusta a Miloslava Schejbala.

Ze čtyř členů z tréninkové skupiny trenéra Víta Masopusta otevřel sobotní program Antonín Lupínek (15let), který startoval nejprve v kategorii lightcontact starších žáků do 57 kg. Volným losem postoupil do semifinále, kde měl změřit síly s reprezentantem Polska, který hladce porazil ve čtvrtfinále Maďara. Na začátku prvního kola však náš soupeř zápas vzdal pro nevolnost. Ve finálovém boji se Tonda utkal s dalším Maďarem s přízvučným jménem Magyar. Po velmi pohledném boji, ve kterém si Tonda udržoval stálý tlak a soupeře naháněl po celém tatami, však rozhodčí rozhodli v náš neprospěch a prohráli jsme 1:2 na body (jeden rozhodčí pro nás, dva pro soupeře). Tonda tedy vybojoval stříbro. V druhé disciplíně kicklight st. Žáků do 57 kg se utkal s reprezentantem Slovenska. Tento zápas byl opět velmi pohledný a vyrovnaný, ale opět skončil stejným výsledkem. Naší prohrou 1:2 na body. V této disciplíně Tonda zůstal bez medaile.

Jako druhá do soutěžního klání nastoupila Lenka Masopustová (14 let), která také soutěžila ve dvou kategoriích starších žákyň do 65 kg. Nejprve v kategorii kicklight postoupila do semifinále, kde však prohrála 0:3 na body s Maďarkou. Lenka byla zakřiknutá a měla před soupeřkou zbytečný respekt a uteklo nám první kolo. Ve druhém sice zabrala, ale bodovou ztrátu již nedohnala. Ve druhé kategorii lightcontact postoupila až do finále, kde změřila své síly s další Maďarkou. Tento zápas už byl diametrálně lepší než ten první. Soupeřka byla sice o hlavu vyšší, dobře používala přední nohu, ale Lenka rapidně zlepšila svůj pohyb a obranu, takže většina útoků naší soupeřky netrefila cíl. Zápas jsme nakonec prohráli 0:3 na body, ale výkonost jde pomalu nahoru, což je dobrá zpráva.

V nedělním program začal náš „nezničitelný“ bojovník Stanislav Godla (39 let). Ten nejprve startoval v kategorii kicklight mužů do 94 kg. Zde nejprve změřil své síly ve čtvrtfinále s téměř o hlavu vyšším Slovákem, kterého však porazil před 14 dny v Chorvatsku. Slovák byl nabuzený a chtěl nám prohru vrátit, ale Standa ho od začátku prakticky k ničemu nepustil a jasně dominoval. Na konci prvního kola náš soupeř zápas ukončil, pro zranění kolena. V semifinálovém zápase Standa změřil síly s Maďarem. Toho doslova přejel a jasně zvítězil 3:0 na body. Ve finále jej čekal další Slovák, který už byl urputnější než předešlí soupeři. Přesto jej Standa zasypával jednou kombinací za druhou a po dvou kolech jasně zvítězil na body a tuto kategorii opět ovládl. V plnokontaktní disciplíně fullcontact mužů do 91 kg postoupil do finále, kde se utkal s o 15 let mladším  reprezentantem Polska. Od počátku věkový rozdíl nebyl vidět. Standa na svého soupeře vlítl jako uragán. Jedna kombinace střídala druhou, ale náš soupeř zdárně odolával. Zápas byl velmi vyrovnaný a po jeho skončení jsme očekávali výhru. Rozhodčí, ale rozhodli pro našeho soupeře a tak se Standa musel spokojit „pouze“ se stříbrem.

Barbora Marešová (20 let) tentokrát startovala pouze v jedné disciplíně kicklight žen do 55 kg. Hned v osmifinále však na pozdější vítězku z Maďarska. Zápas byl velmi vyrovnaný a bohužel jsme jej prohráli těsně 1:2 na body. 

Z tréninkové skupiny trenéra Miloslava Schejbala nastoupili jako první do plnokontaktního ringu Jan Pospíšil (19 let) a Teodor Žalovič (18 let). Teodor nejprve startoval v kategorii K1 juniorů nad 91 kg, kde se v semifinále utkal s reprezentantem Maďarska. Pro Teodora to byla premiéra na zahraničním turnaji a hned v prvním zápase dokázal, že se sním musí do budoucna počítat.  Ve vyrovnaném zápase předvedl velmi kvalitní výkon a svému mnohem zkušenějšímu protivníkovi byl zdatným soupeřem. Bohužel zápas nakonec 1:2 prohrál a vybojoval tak bronz. Maďar pak ve finále prohrál v 1 kole Ko se Slovákem. Ve druhé disciplíně fullcontact startoval v kategorii mužů nad 91 kg. Zde postoupil do semifinále, kde se utkal s dalším reprezentantem Maďarska. Od začátku tohoto duelu Teodor vytvářel na svého soupeře tlak, ale bohužel při jedné boxerské výměně došlo ke zranění ruky a Teodor nebyl schopen pokračovat. Zápas jsme museli skrečovat a tak v této disciplíně skončil také na třetí příčce. Další velkou zahraniční premiéru zažil Jan Pospíšil (19 let). Ten startoval nejprve v disciplíně K1 mužů do 75 kg, kde v osmifinále narazil na reprezentanta Maďarska.  Toho Honza jasně přejel 3:0 na body, kdy jasně vynikal lepší technikou i tvrdostí. Ve čtvrtfinále narazil na dalšího Maďara. V prvním kole si Honza začal dobře. Soupeře přeboxovával a jeho útoky zdárně přebíral. Bohužel přišly dva přesné údery, které Honzu poslaly dvakrát do počítání, což znamenalo konec duelu. Co dělat zdraví bojovníka nadevše. V této disciplíně tedy Honza skončil bez medaile. Ještě startoval v kategorii fullcontact mužů do 75 kg, kde postoupil do semifinále, ale nemohl se duelu pro zranění účastnit, tak skončil na třetím místě.   

Bodované výsledky: Stanislav Godla - 1. místo kicklight muži 94 kg, 2. místo fullcontact muži 91 kg, Antonín Lupínek - 2. místo lightcontact st. žáci 57 kg, Lenka Masopustová – 2. místo lightcontact st. žákyně 65 kg, 3. místo kicklight st. žákyně 65 kg,  Jan Pospíšil – 3. místo fullcontact muži 75 kg, Teodor Žalovič – 3. místo K1 junioři nad 91 kg, 3. místo fullcontact muži nad 91 kg. 

WIll Hill BookiesW.BetRoll here...
BetFair F.BetRoll UK Bookies