• nslide00
  • new-schejbal-01
  • nslide01
  • new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

Tym WC Budapest 2016

Ve dnech 12.5. – 15.5.2016 se konal Světový pohár v kickboxu s názvem Hungarian Kickboxing WAKO World Cup 2016. Tento druhý největší evropský turnaj se poprvé v historii konal v hlavním městě Maďarska v Budapešti. Turnaje se účastnilo celkem 2230 zápasníků z 31 zemí. Na této akci opět nechyběla reprezentace České republiky. V roli asistenta státního trenéra opět působil Lovosický trenér Vít Masopust. V reprezentačním kádru opět nechyběli ani bojovníci našeho Sportovního klubu kickboxu. Antonín Lupínek (14 let) startoval ve dvou disciplínách. V první kategorii lightcontactu starších žáků do 52 kg se utkal ve čtvrtfinále s domácím reprezentantem Maďarska, se kterým prohrál na body. V další disciplíně kicklight starších žáků do 52 kg opět ve čtvrtfinále narazil na dalšího Maďara. Ve vyrovnaném zápase bohužel Tonda také prohrál těsně na body, i když dělal zápas a podle mého byl mnohem lepší. V tomto případě se ale proti domácím rozhodčím nedalo soupeřit. Tonda se tedy neprobojoval na medailové příčky. El Jafar (12 let) startoval také ve dvou disciplínách. V kategorii kicklight mladších žáků do 37 kg v osmifinále porazil jasně na body domácího reprezentanta Maďarska. V dalším zápase však nestačil na reprezentanta Slovenska a skončil ve čtvrtfinále. V další disciplíně lightcontact mladších žáků do 37 kg nepřešel ve čtvrtfinále na dalšího domácího bojovníka a bohužel se neprobojoval na medailové příčky.

 Mahammad Jafar (16 let) se nejprve probojoval do finále fullcontactu juniorů do 57 kg, kde se utkal s reprezentantem Kazachstánu. V prvním kole Miky předvedl velmi dobrý výkon a kolo končilo těsným vedením našeho soupeře. Ve druhém kole Kazach otočil gard a Miky na to nedokázal zareagovat. Kazach bodoval zejména tvrdými roundkicky levou nohou. Nakonec jsme prohráli 0.3 na body. Ve druhé disciplíně lowkick juniorů do 57 kg také postoupil až do finále, kde se utkal se šampiónem Bosny a Hercegoviny. Tento zápas měl opačný průběh. Miky trochu zaspal ve třetím kole a velmi zkušený soupeř dostatečně nabodoval. Ve druhém kole si to Miky dal se soupeřem na rvačku a postupně začal stahovat jeho náskok. Bohužel už nedokázal velký náskok z prvního kola dohnat a prohrál opět 0:3 na body. Vybojoval tak dvě zasloužené a velmi ceněné stříbrné medaile. Vojtěch Modra (16 let) v kategorii fullcontact juniorů do 63,5 kg postoupil do finále, kde se měl utkat s dalším reprezentantem ČR Lubošem Vankou. Vzhledem k tomu, že tento zápas byl naplánován před finálovým zápasem v lowkicku a my jsme se chtěli hlavně soustředit na tuto disciplínu. Rozhodli jsme se fullcontact vypustit a spokojili jsme se stříbrem. V další disciplíně lowkicku juniorů do 63,5 kg se nejprve v semifinále utkal s šampiónem Moldavska. Moldavan byl velmi zkušený, což dokazoval výborným pohybem a přehledem. V prvním kole jsme prohrávali těsně na body. Ve druhém kole ale Vojta zabral. Začal lépe časovat svoje kopy a zápas nakonec obrátil ve svůj prospěch. Dosáhl tak dalšího velmi cenného skalpu a ukázal, že opravdu může patřit mezi elitu. Ve finále nás čekal opět velmi zkušený Bělorus, který v semifinále sestřelil KO reprezentanta Slovenska. Bělorus také vynikal velmi dobrým pohybem a na Vojtovi útoky si dobře povoloval a ihned vracel, což vedlo k velkému bodovému náskoku. Ve druhém kole opět Vojta zpřesnil a lépe časoval své útoky, ale bohužel nestihl tento náskok stáhnout. Chybělo nám třetí kolo. Vojta tedy prohrál 0:3 na body a vybojoval tak pouze stříbro.

Na tomto turnaji jsme vybojovali celkem 4 x stříbrné medaile.  Na vrchol jsme sice nedosáhli, ale i tak se jedná o obrovský úspěch našeho kickboxu.

Bodované výsledky:

Vojtěch Modra 2. místo lowkick junioři do 63,5 kg, 2. místo fullcontact junioři do 63,5 kg, Mahammad Jafar – 2. místo fullcontact junioři do 57 kg, 2. místo lowkick junioři do 63,5 kg., Antonín Lupínek – 5 - 8. místo lightcontact st. Žáci do 52 kg, 5 – 8. místo st. Žáci kicklight do 52 kg, El Jafar – 5 – 8. místo lightcontact ml. Žáci do 37 kg, 5 – 8. místo kicklight ml. Žáci do 37 kg. 

WIll Hill BookiesW.BetRoll here...
BetFair F.BetRoll UK Bookies