• nslide03
  • nslide04
  • nslide02

Tym GermanOpen 2017

Ve dnech 17.3. – 19.3.2017 se konal další prestižní turnaj v kickboxu asociace WAKO s názvem German Open 2017. Toto mezinárodní mistrovství Německa hostilo poprvé město Mnichov. Mezi 838 startujícími ze 17 zemí, kteří změřili své síly ve více jak 1500 startech, nechyběla opět početná reprezentace České republiky. V roli asistenta státního trenéra na této akci působil opět trenér Sportovního klubu kickboxu při ASK Lovosice Vít Masopust, kterého doprovázelo celkem pět jeho svěřenců. Jako první do soutěžního ringu nastoupil ostřílený matador Stanislav Godla (39 let). Ten v plno-kontaktní kategorii kickbox lowkick mužů do 91 kg postupně došel až do finále, kde se utkal s dvacetiletým reprezentantem Černé hory. Po velmi pohledném a vyrovnaném souboji Stanislav nakonec prohrál těsně na body a vybojoval tak krásné stříbro. V další kategorii kickbox kicklight mužů do 94 kg postoupil do semifinále, kde mu pro zranění odmítl nastoupit soupeř ze Švýcarska. Ve finále se utkal s opět dvacetiletým reprezentantem pořádající země. Němec byl od začátku aktivnější a bodoval zejména dvojitými kopy na stehna. Stanislav ale postupně zvyšoval svůj tlak a měl jasně navrch v boxerských kombinacích. Přesto jsme po prvním těsně prohrávali. Ve druhém kole Stanislav rapidně zvýšil tlak, na což Němec nebyl schopen reagovat a úplně psychicky odpadl.Na konci druhého kola již Stanislav jasně dominoval a zvítězil rozdílem 12 bodů. Vybojoval krásné zlato a v této kategorii v této sezóně nepoznal hořkost porážky. Mahammad Jafar (17 let) startoval v plno-kontaktní disciplíně kickbox lowkick juniorů do 60 kg. Postupně postoupil až do finále, kde se utkal s naší Českou jedničkou Františkem Potužákem z klubu SoRugym Chrudim. V tomto zápase Miky vynikal tvrdšími údery, na což náš soupeř reagoval. Vyhýbal se delším kombinacím a dobrým pohybem a krátkými kombinacemi dobře bodoval. Nakonec jsme o pár bodů prohráli a vybojovali „pouze“ stříbro. Lenka Masopustová (14 let) startovala ve dvou polo-kontaktních disciplínách. V první disciplíně lightcontact starších žákyň do 65 kg (začátečnice do 4 vyhraných turnajů) postoupila až do finále, kde se utkala s reprezentantkou Německa. V tomto zápase Lenča měla od začátku do konce jasně navrch. I když Němka byla přesnější v boxerských technikách,  Lenča dominovala svými dobrými a přesnými kopy a svou soupeřku jasně porazila rozdílem 8 bodů. Vybojovala tak svou první zlatou medaili v této sezóně. Ve druhé kategorii lightcontact starších žákyň do 65 kg (pokročilých) postoupila až do semifinále, kde bohužel prohrála s reprezentantkou Lichtenštejnska a skončila na třetím místě. Antonín Lupínek (15 let)startoval ve dvou polo-kontaktních kategoriích. V disciplíně kickbox lightcontact starších žáků do 57 kg bohužel vypadl už ve čtvrtfinále s reprezentantem Maďarska. V disciplíně a kickbox kicklight juniorů do 57 kg postoupil až do semifinále, kde prohrál těsně na body s dalším Maďarem a skončil na třetím místě. Filip Kafka (15 let) startoval ve dvou kategoriích polo-kontaktní disciplíny kickbox lightcontact starších žáků do 52 kg a do 57 kg. V obou kategoriích bohužel prohrál již v osmifinále. Při svém prvním zahraničním výjezdu, ale nasbíral cenné zkušenosti.

Bodované výsledky: Stanislav Godla – 1. místo kicklight muži 94 kg, 2. místo lowkick muži 91 kg, Lenka Masopustová – 1. místo lightcontact st. Žákyně 65 kg (začátečnice), 3. místo lightcontact st. Žákyně (pokročilé), Mahammad Jafar – 2. místo lowkick junioři 60 kg, Antonín Lupínek – 3. místo kicklight junioři 57 kg.